top of page
  • תמונת הסופר/תOfir Buskila

איך בוחרים איפה ואיך נכון לי ללמוד לצייר? כל העקרונות שהנחו ומנחים אותי

הגעתם לנקודה שאתם רוצים להתחיל לצייר, או לקחת צעד נוסף קדימה את מיומנות הציור שלכם. החל מהרצון לעשות בצורה יותר מקצועית את מה שהיה תחביב עד עכשיו, להפסיק לטעות או להגיע לתוצאה שאינה משביעה את רצונכם שוב. להשתפר בתור מי שכבר עוסק בציור, לעזור למישהו שקרוב אליכם לפתח את הכישרון או אפילו להתחיל ממש מאפס לצייר בפעם הראשונה.


להחלטה אצל מי לומדים ובאיזה אופן יכולה להיות השפעה משמעותית על החוויה, השיפור והתוצאות.


מאז שהתחלתי לצייר ועד היום ללמוד היה חלק מהחוויה, קורסי אונליין, סדנאות אמן, שיעורים פרטיים, אמן שהיה המנטור שלי בתחום במשך שש שנים, אפילו לימודים של טכניקות ייחודיות אצל אמנים מעבר לגבול.איך אני בוחר באיזה אופן ואצל מי מתאים לי ללמוד? כמה עקרונות שיעזרו לכם להבין מה הכי מתאים עבורכם.


ציירה ליליאן דהאן שלמדה לצייר אצלנו בקורסים האינטרנטיים


אלו הם העקרונות המרכזיים שמנחים בבחירת מורים, קורסים וסדנאות:  1. הציורים של מי שמלמד אותי  כמו שבתחומים אחרים הייתי בוחר את המנטורים והמדריכים שלי על פי ההישגים שלהם הגיעו כך גם בציור. הציורים של מי שתלמדו אצלו הם כרטיס הביקור הממשמעותי ביותר לטכניקות ולסגנון שהוא ידע להעביר לכם. ראו שהתחברתם לתוצאות של האמן\ של תלמידי המוסד בו החלטם ללמוד בין אם בקורס, חוג או מסגרת אחרת.
ציירה מוריה אופיר שלמדה לצייר אצלנו בקורסים האינטרנטיים

2. פרונטלי או אינטרנטי?


 עדיין קיימת הסטיגמה כי ציור זה כמו נהיגה, אי אפשר באמת ללמוד את זה דרך האינטרנט.

אם המטרה המרכזית שלנו היא לימוד של טכניקות ושיפור בציור.


קורסים ולימודים אינטרנטיים הם לא אפשרות מקצועית פחות או אפקטיבית מכל אפשרות אחרת. כל עוד איכות הצילום והסאונד גבוהים אפשר להינות מזמינות של ידע מהטובים ביותר ללא כל מגבלה גיאוגרפית, אפשרות לחזור שוב לחומר בהמשך ולהינות  מהתקדמות בקצב שלך. מעבר להיותי אמן שמוכר קורסים דיגיטליים אני גם רוכש לא מעט כאלו מאמנים שאני מרגיש שיש לי מה ללמוד מהם.


אם אנחנו מתמקדים בפן המקצועי ופחות בפן החברתי מעטים החסרונות של שיטת הלימוד הזאת.

ישנה אפשרות לקבל בצורה ארוזה , מסודרת ומצולמת באופן איכותי את המיטב של טכניקות של אמנים מובילים במחירים נגישים.

בחרתם ללמוד באופן פרונטלי, זה מעולה, זה מפגש חברתי ותמיד כיף להגיע לסטודיו.

שימו לב שאתם לא מפתחים תלות בנוכחות של מורה, שימו לב שזה לא בה על חשבון העבודה העצמאית שלכם.

תרגול ויישום עצמאי של הטכניקות הוא אחד החלקים המשמעותיים ביותר בשיפור בציור ורישום.


3. תוצאות לעומת דרך

יש מגוון רחב של סדנאות וקורסים ממוקדי תוצאה,דייט ציור שיוצאים לאחר שעה וחצי עם ציור גמור, סדנה בה כל אחד יוצא עם תוצר. זה נפלא וחווייתי.

הגישה האישית שלי היא לתת יותר חכות מדגים. כלים וטכניקות שישמשו את מי שלומד בהמשך הדרך. שם נמצא השיפור האמיתי. אם המטרה הראשית שלכם היא להשתפר מקדו את תשומת לבכם בלימוד ציור שילמד אתכם טכניקות ויישום שלהם ופחות בהגעה לתוצר וזהו.

ממליץ בחום למקד את תשומת לבכם בלימוד ציור שילמד אתכם טכניקות ויישום שלהם בפחות בהגעה לתוצר וזה, יותר חכות ופחות דגים :).4. תקשורת אישית וחיבור

כשאמן חושף בפני תלמידיו את צורת העבודה שלו הוא בין היתר מביא גם מהאישיות שלו, מהגישה האישית שלו לציור, לאמנות, לא אגזים ואומר גם שלחיים ( זה הולך ביחד). אם אופן הלימוד הוא ביקורתי, לא נעים, כזה שמוציא את התשוקה שהביאה אתכם לרצות לצייר אז כמו שאני רואה את זה הפואנטה נאבדת. נרצה הדרכה כנה, ביקורת בונה ולא רק מחמאות ללא קשר לתוצאה ולדרך. אבל אף אחד לא בחר לצייר כי הוא חייב.. כל מי שהגיע לתחום הזה הגיע מקום כזה או אחר של תשוקה ואהבה לתחום. אם משהו בצורת הלימוד פוגע בצורה משמעותית בתשוקה וההנאה מהדרך אז קצת איבדנו את המטרה שלשמה התכנסנו.


5. פידבקים והמלצות

פידבקים והמלצות,והתנסות מקדימה: אנחנו בעידן בו הכול שקוף, הרשתות החברתיות והאינטרנט מלא בפידבקים, דירוגים המלצות ודיס המלצות על כל דבר שזז.לגיטימי לבקש התנסות מקדימה, שיעור ניסיון לא מחייב, שיעור טעימה בקורס. אלו יתנו לכם מושג אם התחברתם באופן בסיסי לקורס\לאמן\לשיטת הלימוד.

ציירה מירב לוי פינצי שלמדה לצייר אצלנו בקורסים האינטרנטיים


אז בקיצור…

בין אם זה קורס אונליין, חוג בסביבת מגוריכם, סדנה פרונטלית או שיעור פרטי. העקרונות שאני לאורך הדרך הבנתי שהם משמעותיים בבחירת המקום הבא בו אשדרג את מיומנות הציור והרישום שלי הם,

1.ראשית הציורים והמיומנות של האמן או האמנים המלמדים במוסד מסויים,אני בוחר מאיפה ללמוד לפי ציורים שהייתי רוצה לדעת את הטכניקות בהן הם צויירו.

2. בחרו קורסים וסדנאות שיתנו לכם טכניקות שיילכו איתכם לציורים הבאים ולא יתמקדו בתוצאה חד פעמית (במידה ואתם לא מחפשים חוויה חד פעמית שזה גם בסדר וחווייתי).

3.חיבור, כימיה ואווירה כללית כנה אך חיובית: שימו לב החטירה לתוצאה טובה לא הופכת למייסרת וכזו שהופכת את כל החוויה לביקורתית וכזו שמוציאה את התשוקה.

4. פידבקים, המלצות והתנסות מקדימה: העידן היום שקוף ואין חכם כבעל ניסיון. תתנסו בטעימה במידת האפשר וחפשו המלצות ופידבקים מכאלו שכבר חוו..

 

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page